1,4 MILIARDY EUR byla upsána pro SINGAPORE REIT přes IPO transformací platformy globálních fondů

Společnost Cromwell Property Group (ASX:CMW) dneska oznámila úspěšnou veřejnou nabídku akcií (IPO) Cromwell European Trust Investment Trust (CEREIT) poté, co CEREIT poprvé vstoupil na hlavní burzu Singapore Exchange Securities Trading Limited (SGX-ST ).

"Úspěšná veřejná nabídka akcií (IPO) CEREIT je inovativním a transformačním řešením," uvedl CEO společnosti Cromwell Paul Weightman.

„Jedná se o první Euro denominované REIT na SGX-ST a největší IPO REIT v Asii od roku 2013 podle tržní kapitalizace.“

"V zásadě roste naše globální platforma pro správu finančních aktiv se značným výskytem v Singapuru, nejrychleji se rozvíjejícím centrem správy majetku v Asii," uvedl.

"CEREIT rovněž zajišťuje přibližně jednu třetinu našich stávajících evropských aktiv pod správou (AUM) s dlouhodobým kapitálem a umožňuje nám růst naší platformy v Itálii, třetím největším hospodářstvím eurozóny, s dalšími 400 miliony € spravovanými aktivy" dodal.

Cromwell EREIT Management Pte. Ltd., je kompletně vlastněná dceřiná společnost Cromwellu, správce společnosti CEREIT. Hrubý objem fondu se zvýšil na hodnotu 865,7 mil. EUR. Podíl společnosti Cromwell byl 35,8% k datu uvedení na burze a za předpokladu, že se nevyužije možnost přerozdělování aktiv, odhaduje se na přibližně 310 milionů EUR.

Mezi klíčové investory společnosti CEREIT patří společnosti Cerberus Singapore, Hillsboro Capital, Ltd. a pan Gordon Tang a paní Celine Tang.

Hillsboro Capital, Ltd. je soukromá investiční holdingová společnost pana Dr. Andrew L Tan a jeho rodiny. Dr. Tan je předsedou a generálním ředitelem společnosti Alliance Global Group Inc., jedné z předních společností na Filipínách, které se zabývají vývojem nemovitostí, výrobou a distribucí potravin a nápojů, restaurací s rychlým občerstvením a integrovanými podniky pro rozvoj cestovního ruchu. Pan Gordon Tang je nevýkonným ředitelem skupiny SingHaiyi Group Limited, která je uvedena na hlavní burze společnosti SGX-ST a specializuje se na výstavbu nemovitostí, investicí do nemovitostí, služby související s realitními investicemi a správu nemovitostí. Paní Celine Tang je výkonnou ředitelkou společnosti SingHaiyi Group Limited.

"Jsme potěšeni podporou, kterou jsme obdrželi pro CEREIT, zejména od našich hlavních investorů," uvedl pan Weightman.

"Těšíme se, že budeme spolupracovat s hlavními investory a podobně smýšlejícími partnery o dalších příležitostech, o kterých se domníváme, že budou vzájemně prospěšné."

"Ve velmi blízké budoucnosti oznámíme víc podrobností," uzavřel.