Investiční Management

Přístup skupiny Cromwell k managementu investic je řízen naším procesem Bottom up House view, který jasně definuje, čemu věříme při neodolatelných investičních příležitostí na trzích, kde působíme.

Náš investiční tým pozorně sleduje místní trh, jak strategicky hledat a obchodovat s investičními příležitostmi v rámci střední Evropy s cílem maximalizovat výnosy pro naše investory.

Náš strukturovaný způsob investování zahrnuje důkladný průzkum místního trhu a ekonomiky, informace o nájemcích a analýzy nemovitostí, který je spravován přes intenzivní a podrobný technický, enviromentální, finanční, strukturalizovaný a právní due diligence proces.

Proaktivně přistupujeme k vlastníkům, developerům a úřadům na středoevropském trhu, stejně jako k zachování vynikajících vztahů s národními a místními makléři, abychom našli průsečíky našich aktivit, kde můžeme "koupit chytře, navýšit hodnotu, prodat chytře se ziskem".

Ve střední Evropě v současné době aktivně hledáme vysoce kvalitní realitní investice v kancelářském, maloobchodním, průmyslovém a logistickém sektoru.

Chcete-li pochopit a dozvědět se více o našich investičních kritérií, obraťte se na náš tým ve střední Evropě.

Cromwell Polish Retail Fund

Cromwell Polish Retail Fund je uzavřený investiční fond investující do nákupních center a hypermarketů s maloobchodními prostory v Polsku. Byl pořízen v roce 2013 od společnosti GE Capital Real Estate, jeho investičním poradcem a Asset manažerem. 

V době akvizice fond zahrnoval šest nákupních center a tři hypermarkety, s celkovou rozlohou přibližně 300 000 metrů čtverečních a kolem 380 nájemníků. 

Akvizice byla financována z kapitálových bilančních rezerv a zahrnovala společné investice do fondu spolkečněs našimi stávajícími investory, čímž se sladily zájmy společnosti se zájmy našich partnerů/investorů. 

Velmi kvalifikovaný, polský tým GE Capital Real Estate, se sídlem ve Varšavě, který fond spravuje od svého vzniku, se připojil do středoevropského týmu skupiny Cromwell, a tím Cromwell posiluje svou platformu a schopnosti. 

Toto byla významná transakce pro společnost, která umožnila zvýšit naše maloobchodní aktiva pod správou a růst svých aktivit na středoevropském trhu.

Cromwell Central Europe Diversified Partnership

Cromwell Central Europe Diversified Partnership byl uveden v roce 2014, s počáteční cílovou výší aktiv ve výši 500 milionů €. Zpočátku se zaměřením na investování do maloobchodních projektů/obchodních center první a druhé generace, převážně v Polsku a České republice, v roce 2016 fond diverzifikoval svou investiční strategii také do kancelářského sektoru. 

V době uvedení na trh, fond dokončil svou první investici pořízením 36.500 metrů čtverečních nákupního centra Galerie Butovice v Praze, v České republice. Nákupní centrum bylo postaveno v roce 2005 a čítá kolem 100 nájemců, včetně supermarketů Albert, Intersport a H&M. 

Náš místní tým v Praze v současné době spravuje a řídí celý developerský projekt přestavby nákupního centra, který bude obsahovat nové rozšíření galerie a různé další stavební práce, které jsou již od roku 2016 v plném proudu. Tým také podepsal novou nájemní smlouvu na dobu 30 let s rakouským obchodníkem s nábytkem, Kika nábytek, která je součástí Steinhoff Group. Nová prodejna Kiky se bude rozprostírat zhruba na 15.000 metrů čtverečních nových obchodních ploch, které budou postaveny speciálně pro její potřebu. 

Po diverzifikaci do kancelářského sektoru, fond získal 8,693 metrů čtverečních ve formě Warsaw Corporate Centre v Polsku, který zahrnuje devět pater kanceláří a přízemí s maloobchodními prostory, které jsou pronajaty několika známých nájemcům jako jsou například Danska Bank, Broadway Malyan a OSTC. Tato budova je umístěna v srdci centrální obchodní čtvrti Varšavy.